Svetlana Zolotnikova

KohtunikMillal hakkasid agilityt harrastama?

Alustasin aastal 2004.


Millal alustasid kohtunikuna?

Kohtunikuna alustasin aastal 2007.


Miks sa tahad kohtunik olla?

Kuna ma olen hästi emotsionaalne inimene, siis tihti rõõmustan puhta jooksu üle rohkem kui händler ise 🙂 . Samal ajal, kui mu keha teeb kohtuniku tööd, jooksen ma hinges koos händleriga. Seega nende rõõmud on minu rõõmud ning nende mured on minu mured. Sellest ajast alates, kui mina hakkasin agilityga tegelema, on see spordiala pidevas muutmises. Kohtunikule on see väljakutse, kas arene või lahku. Mulle meeldivad väljakutsed 🙂


Mis teeb raja huvitaks?

Mulle meeldib näha rajal erinevaid juhtimisstiile ja meeldivad meeskonnad, kus hästi koolitatud koer vajadusel kompenseerib koerajuhi puudusi. Üritan panna rajale „mentaalse“ lõksu, mis koerajuhi tähelepanu endale tõmbab. Tulemusena võidavad rajal mentaalselt tugevad koerajuhid, kes suudavad oma tähelepanu suunata mitte ainult ühele raskele kohale rajal, vaid kogu koera jooksu trajektoorile. Meeldib rajal jälgida, kuidas enne nägematut rasket kohta suudetakse lahendada sellel momendil varudes olevate võtetega. Huvitava raja tulemusena lähed järgmisse trenni heade mõtetega.


Milliseid suuremaid võistlusi oled sa hinnanud?

Siiani suurimaks ürituseks oli EO2018 (Austria). Veel olen olnud kohtunik Avallon Cupil (Prantsusmaa), Moravia Openil (Tšehhi), Rialp Summer Competitionil (Hispaania). Lisaks nendele on mul olnud au olla kohtunik paljude Euroopa riikide kvalifikatsioonivõistlustel, CACIAgidel ning rahvuslikel võistlusel.