EKL-l on au korraldada 2020. aasta FCI agility maailmameistrivõistlused

Näitamaks, et Eesti ei ole üksnes kuulus oma IT- ja digilahenduste poolest, vaid meil on kõrgetasemelised ja hästiaretatud koerad, soovis EKL tuua Eestisse FCI rahvusvahelise suurürituse. Erinevate variantide ja Eesti võimaluste kaalumisel jõuti arusaamisele, et sobivaim üritus on FCI agility maailmameistrivõistluste korraldamine. Mõtteid selles suunas hakati mõlgutama juba 2015. aasta alguses.

2018 aasta agility maailmameistrivõistlused jäid ilma korraldajata 2016. aasta veebruaris toimunud FCI agility komisjoni istungil, kus Rootsi loobus MM-i korraldamise õigusest. Kuna MM-le hakati otsima uut korraldajat, otsustas EKL 2016. aasta sügisesel FCI agility komisjoni istungil Zaragozas taotleda 2018. aasta agility maailmameistrivõistluste korraldamise õigust. Üllatusena selgus, et varasemalt loobunud Rootsi esitas enda kandidatuuri uuesti. Hääletusel võitis Rootsi ja sai korraldusõiguse tagasi.

2017. aasta veebruaris läks EKL uuele katsele. Seekord kandideeris EKL FCI agility komisjonis Liberecis 2020. aasta agility maailmameistrivõistluste korraldamisõigusele. Teine katse oli edukas ja EKL sai 2020. aasta FCI agility maailmameistrivõistluste korraldamise õiguse.

Kas paigutada külalised telki?

Selles mastaabis suurürituse korraldamine ei ole piltlikult öeldes kerge jalutuskäik pargis, vaid pigem maratoni läbimine. Läbi tuleb mängida erinevaid stsenaariume ning kaaluda mitmete võimalike lahenduste vahel. Selle hea näide oli võistlusareeni valimine. Esmalt plaanisime teha koostööd Tallinn Horse Show organisaatoritega ja korraldada maailmameistrivõistlused Saku Suurhallis nädal pärast nende üritust. Positiivne oleks olnud, et võistluseks vajalik pinnas oleks hobuvõistlusest EKL jaoks jäänud areenile, mis oleks andnud võimaluse jagada kulusid ning säästa aega, mis kuluks kunstmuru paigaldamisele. Kahjuks ei ole Saku Suurhallis piisavalt ruume meeskondadele ja lahenduseks oleks olnud Horse Show telkide kasutamine. Teades kodumaise sügisilma heitlikust ning asjaolu, et enamus meeskondi on pärit oluliselt soojema kliimaga maadest, tundus selline lahendus vastuvõetamatu.

Teise võimalusena tuli kõne alla Tondiraba Jäähall. Jäähallid on olnud mitmeid kordi agility maailmameistrivõistluste võõrustajateks, näiteks ka Tšehhis, Liberecis. Tondiraba Jäähalli platsi suurus (30x60m) sobib väga hästi agilityvõistluste korraldamiseks. Jäähallis on piisavalt ruumi võistlusplatsile, soojendus- ja stardialale ning lisaks on Tondiraba Jäähalli 0-korrusel arvukalt ruume, kuhu meeskonnad majutada. Seega toimuvad 2020. aasta agility maailmameistrivõistlused Tondiraba Jäähalli kunstmuruga kaetud platsil.

Ka toimumisaja osas tuli teha ümberkorraldusi. Traditsiooniliselt toimuvad FCI agility maalimameistrivõistlused oktoobri alguses. Võistlus toimub küll siseruumides, kuid võistlejate jaoks on oluline, et nad ei peaks koeri heitlikes sügisilmades jalutama. Vaadates nii FCI kalendrisse kantud sündmusi, Tondiraba Jäähalli broneeringuid kui teisi Tallinnasse planeeritud suurüritusi, otsustati taotleda toimumisajas erandi tegemist ning saadi FCI-lt nõusolek, et agility MM toimub 10-13. septembril.

Uuel aastal selguvad MM-i kohtunikud

Alanud on kohtunike valimise etapp. Agility maailmameistrivõistlustel on kolm kohtunikku. FCI agility komisjon määrab ühe väliskohtuniku. Korraldav kennelorganisatsioon määrab kaks kohtunikku – võistluste rahvusliku kohtuniku ning kontaktikohtuniku, kes hindab kontaktpindade (A, poom ja kiik) sooritust. Rahvusliku kohtuniku määramiseks on välja töötatud kohtuniku valimise statuut, mille alusel saavad antud kohale kandideerida kõik EKL-i kinnitatud FCI  agilitykohtunikud. Hetkel on Eestis 7 sellise kinnitusega kohtunikku. Kohtunike kandideerimistähtaeg on 31.12.2018 ning kohtunike valik toimub 2019 aasta alguses. Eesti rahvuslik kohtunik ja kontaktikohtunik avalikustatakse 2019. aasta sügisel toimuval FCI agility komisjoni koosolekul.

Ka Sina saad suurvõistlusel abiks olla!

FCI agility maailmameistrivõistlused on suur üritus, mille korraldamine nõuab rohkelt abikäsi ja vabatahtlikke. Oleme alustanud kõigi vajalike tööde-tegevuste kaardistamisega ning korraldusmeeskondade moodustamisega. Juba järgmisel aastal alustame rajameeskonna koostöö treeningutega Eesti MM-i meeskonna toetusvõistlustel ja 2019. aasta agility Eesti meistrivõistlustel.

Lisaks rajameeskonnale on vabatahtlike abi oodatud paljudele teistele ametikohtadele. 2019. aasta esimeses pooles hakkame otsima abilisi agility MM-i kodulehe ja Facebooki lehe kaudu. Ka sinul on võimalus anda suur panus suurürituse korraldamisse.

Hea teada

  • 1 treeningpäev ja 4 pikka võistluspäeva
  • 12 põnevat rada
  • Oodata on ca 400 võistluspaari 40 riigist.
  • Otse ülekanne veebis
  • 2020 agility MM-i ametlikud infokanalid:

o   FCI agility MM 2020 koduleht: https://agility2020.ee/

o   FB leht: http://fb.me/agility2020.

  • Saal mahutab 5200 fänni
  • Ava- ja lõputseremooniad